Czy u Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich rozpoznano ciężki wyprysk rąk?
To przewlekłe schorzenie skóry może znacznie wpływać na codzienne funkcjonowanie, powodując ból, dyskomfort i ograniczenia w pracy. Badania kliniczne oferują możliwość leczenia nowoczesnymi metodami pod opieką specjalistów.
Dowiedz się więcej na temat prowadzonego badana klinicznego dla tej jednostki chorobowej.
Zgłoś się do badania klinicznego
Ciężki przewlekły wyprysk rąk?
Ciężki przewlekły wyprysk rąk, to schorzenie, które w dużym stopniu wpływa na jakość życia chorych, jest powodem stygmatyzacji, a także powoduje różnego rodzaju uciążliwe dolegliwości takie jak m.in. świąd, pieczenie skóry, a niejednokrotnie i ból. Szacuje się, że około 10 proc. pacjentów zgłaszających się do dermatologa ma właśnie takie problemy ze skórą. Mają zaczerwienione, swędzące ręce, na których pojawiają się stany zapalne, wysypka rąk, złuszczenia, obrzęki i pęknięcia naskórka. Sytuacja chorych zależy od stopnia ciężkości wyprysku. U około 5-7 proc. chorych na zapaleniem skóry rąk objawy są przewlekłe lub ciężkie, a 2-4 proc. przypadków o ciężkim przebiegu jest opornych na tradycyjne leczenie miejscowe (maści sterydowe). W pierwszej kolejności należy ustalić co jest czynnikiem wywołującym chorobę, dzięki temu można postawić diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Ciężki wyprysk rąk często ma charakter przewlekły, brak jasnej i wcześnie postawionej diagnozy mocno osłabia proces leczenia.
Grupy zawodowe narażone na przewlekły wyprysk rąk.
Do grup zawodowych zagrożonych przewlekłym wypryskiem rąk zalicza się: pielęgniarki, lekarzy, fryzjerów, pracowników gastronomi, budowlańców, mechaników samochodowych, czy osoby zawodowo zajmujące się sprzątaniem.
